Zkušenosti našich klientů

Letos v létě vyměnil Martin svůj pražský byt za byt v Amsterdamu.

“Byla to simultánní výměna na týden. Jediným menším problémem byla výměna klíčů, protože jsme cestovali ve stejný čas, ale to se snadno vyřešilo s pomocí sousedů.“ Praha se nachází v centru zájmu  zahraničních návštěvníků, proto Martin bojuje s množstvím nabídek k výměně, které ze zahraničí dostává a které nemůže z časových důvodů všechny využít.

Čím to je, že se zájem cizinců stále obrací především na Prahu? „I když je v Česku mnoho velice atraktivních lokalit, jsou o nich cizinci málo informováni. V zahraničí se stále propaguje nejvíce Praha. Nedostačující standard služeb v mnohých mimopražských regionech je další věc. Proč by se měli cizinci rozčilovat nad špatnou kvalitou restaurací, jejich nepříjemným personálem či nataženými cenami? To je odrazuje a Česko tak ztrácí cenné zákazníky.“

Co vidí Martin při organizaci výměnné dovolené jako nejdůležitější? „Poznat osoby, se kterými si byt vyměním. Člověk může o sobě napsat, co chce, prezentuje se samozřejmě vždy co nejlépe. Ale teprve, když s ním komunikujete osobně (po telefonu či nejlépe na Skypu), vidíte, jaký je ten člověk ve skutečnosti. Tento osobní kontakt je velmi důležitý, vždyť ta osoba bude bydlet ve vašem domě.“ Martin byl kontaktován svým amsterdamským výměnným partnerem asi měsíc před plánovaným termínem a během této doby se obě strany poznaly a domluvily si podrobnosti.

Martin také dodává, že lidé, kteří se zúčastňují výměnných dovolených, jsou specifická skupina cestovatelů. Ač by se tak mohlo zdát, nejsou úspory na cestovních nákladech hlavním aspektem, proč se rozhodují pro výměnu.
Důležitý je v tomto případě způsob poznávání cizí země a jejích obyvatel.

Menu

Databáze výměn

Napsali o nás

NovinkyPřihlášení

|
Přihlašovací jméno Heslo
| Zapomněli jste heslo? |