Vynikající víno jsme již rozdali

Děkujeme všem, kteří přispěli do soutěže svým článkem!

Užijte si vynikající víno, které se v těchto podzimních dnech bude určitě hodit a doufáme, že příští rok vám přinese další nesmazatelné zážitky!

Níže naleznete dva příběhy od našich klientek.

Petra V. z Prahy napsala:

O home exchange czech jsem se dozvěděla od kamarádky, se kterou občas cestujeme. Přeposlala mi link, který našla někde na webu. Už jsem o těchto dovolených někde slyšela, dokonce jsem viděla i film, ale ještě mě nikdy nenapadlo se do nějaké databáze podívat podrobněji. Takže tentokrát jsem zapátrala v databázi home exchange czech, abych zjistila, co nabízejí a hlavně jaké jsou podmínky. Mám totiž byt Praze, sice malý, ale je na Praze 5, takže do centra je to kousek. Říkala jsem si, že ten bych popřípadě mohla nabídnout.
Do  zahraniční výměny jsem nejdřív neměla dost odvahy, umím sice trochu anglicky a španělsky, ale připadalo mi to příliš riskantní. Přece jen s Čechy se domluvím snadněji a kdyby něco, nejsem moc daleko. Tak jsme se s kamarádkou dívaly na několik chalup, že bychom v létě mohly vyrazit někam do hor a nabídnout za to můj byt. Doufala jsem že bude mít někdo chuť strávit týden v Praze.
Asi jsem ale začala psát na lidi moc pozdě (v květnu, chtěli jsme výměnu v červenci), z 5 oslovených mi odepsalpouze jeden starší manželský pár, že by mohli přijet, ostatní už něco měli. Nám bylo ale celkem jedno, do jakých hor pojedeme, tak jsme byly docela rádi, manželé byli z Krkonoš a nabízeli malou chatu.
Bylo to celkem všechno nekomplikované, nejdříve jsme si několikrát mailovali, potom jsme si zavolali a domluvili se nakonec na konkrétním termínu. Výměna proběhla tak, že oni k nám do Prahy přijeli kolem jedenácté dopoledne, šli jsem spolu na oběd a pak jsem jim vysvětlila co kde v bytě atd. Milé bylo, že byli hrozně rádi, že budou týden v Praze, že prý si připravili program, kam všude půjdou atd. Prý v mládí v Praze bydleli, teď už sem moc nejezdí. Navíc oni už provedli několik výměnných dovolených. My jsme odpoledne s kamarádkou vyrazily do Krkonoš. Chatu jsme znaly z fotek, docela bez problémů jsme ji našly. Uvnitř bylo všechno ok, jak nám to ti manželé vysvětlili.Byly jsme tam tedy týden, klíče jsme si pak zase vrátili v Praze. Bylo to super, hlavně jsme ušetřily dost peněz a i ti lidé byli moc milí, tak jsem se domluvili, že pokud budou chtít zase do Prahy a my do Krkonoš, tak si zase dáme vědět.
Je to fajn systém, ale chápu, že lidi můžou mít obavy, i když na druhou stranu je možné se zase s někým seznámit a dělat ty výměny dál se známými lidmi.

Karolína Z. z Krkonoš napsala:

Dobrý den,

Ráda bych se s vámi podělila o svůj letošní zážitek z výměnné dovolené.
Byla to pro nás úplná novinka, znělo to velmi lákavě, ale přesto jsme měli trochu obavy, jak všechno dopadne. Kupodivu se nám podařilo kontaktovat rodinu na jihu Čech a hned jsme si s nimi dohodli termín. Úplně jsem nečekala, že by to vyšlo hned napoprvé, protože si myslím, že při domlouvání hraje roli spousta věcí. Největší obavy jsme měli z toho, jak si „sedneme“.  Ale když jsme se pak s Andreou spojili po Skypu, byla mi hned sympatická – mladá, energická, příjemná. Termín byl dohodnut a dost se přiblížil. Volali jsme si a psali asi stokrát. Domlouvali jsme vše do největších detailů. Na druhou stranu jsem si říkala, že není nutné to takto přehánět, protože budeme jen 300 km od domova, kdyby se nám cokoli přihodilo, můžeme se sbalit a jet domů. Nastal den „D“, ráno jsme vyrazili. Dojeli jsme na místo v pořádku (s dětmi jsme neustále dělali nějaké zastávky, tak nám to trvalo snad půl dne). Chalupu jsme našli hned – vypadla skvěle. Dohoda byla, že klíče budou u sousedů ve vedlejším domě. Tady ale nastal zádrhel – sousedi nebyli doma… Byla jsem z toho dost nervózní, protože jsem se ani nemohla dovolat Andree. Tak jsme tam trčeli poměrně dlouhou dobu, než se konečně objevil soused – omlouval se, a konečně nám předal klíče. Chalupa splnila všechna naše očekávání, jediná věc, která nám vadila bylo, že bychom tam nejraději zůstali ještě o týden déle! Počasí bylo úžasné, bylo nádherně, užili jsme si to na kolech a dokonce i koupání v nedalekém rybníku. Volat jsme si už nemuseli, všechno fungovalo přesně tak, jak jsme si dohodli.
Po prázdninách jsem všem našim přátelům doporučovala výměnu – někdo mi rovnou řekl, že by si nikdy do domu nikoho cizího nepustil, jiní byli nadšení  - pro nás už ale do budoucna jiný způsob cestování neexistuje. Není nic příjemnějšího, než mít pro sebe celý dům i se zahradou a nemuset se s někým dalším o něčem dohadovat…..

 

Menu

Databáze výměn

Napsali o nás

NovinkyPřihlášení

|
Přihlašovací jméno Heslo
| Zapomněli jste heslo? |