Tomáš Hanák: "Vyměnil jsem dům v Nižboru za Seychelly..."


Naděžda HÁVOVÁ, moderátorka:

Doslechli jsme se, teď, když pomineme radar v Brdech, že jezdíváte v létě na výměnné pobyty. Nabídnete vlastní dům k pronájmu a na oplátku si v zahraničí zase užíváte obydlí těch dotyčných, kteří jedou za vámi do Nižboru. Jak to funguje? Jak jste se k tomu dostal?

Tomáš HANÁK, herec, moderátor:

Tak jako slepý k houslím, protože to byli vlastně prapůvodně známí naši z Berlína, emigranté, Židé, kteří nám nabídli svůj dům krásný v okrajové čtvrti Berlína, je to vilka a my jsme jim nabídli v Nižboru svůj dům. A je to opravdu hrozně pěkné v tom, že vlastně člověk není v turistické zóně separované, ale uprostřed normálního života. To znamená, že chodí do pekařství a hovoří se sousedy zcela normálně. Máme tam kola vždycky. A já jsem se někde zmínil o tomto nižborskoberlínském výměnném systému někde v médiích v nějakém zajímavém rozhovoru a přišla nám nabídka z nějakého ostrova, že by si rádi s námi vyměnili po přečtení tohoto článku na Internetu svůj dům a k tomu bylo přiložené asi pět fotek zálivu jak s kýčovité příručky nějaké cestovní kanceláře nebo nabídky, a to byly Seychely. Takže my jsme byli pět týdnů na Seychelských ostrovech v nějakém bungalovu.

Vladimír KROC, moderátor:

Výměnou za Nižbor.

Tomáš HANÁK, herec, moderátor:

Za Nižbor. Měli jsme tam jejich džípeček, oni měli tady náš užitkový vůz a bylo to fantastické. A existují skutečně agentury k nalezení na Internetu, které tohle zprostředkovávají a má to jedinečnou vlastně tu výhodu toho civilního prostředí, kde žijete. A navíc je to samozřejmě nesrovnatelně levnější.

Vladimír KROC, moderátor:

A, Tomáši, nevadí vám riziko určitého nabourání toho soukromí, zvlášť u vás třeba?

Tomáš HANÁK, herec, moderátor:

Tak já samozřejmě všechno, všechny předměty doličné toho intimního charakteru, nebo já nevím, ale teď se nebudu rozhovořovat. Každý má svůj ...

Naděžda HÁVOVÁ, moderátorka:

Uklidíte mrtvoly ze sklepa.

Tomáš HANÁK, herec, moderátor:

Uklidíme, zakopeme na zahradě a potom nepopírám, že je samozřejmě napínavé, když jsme v tom jakoby cizím bytě, tak občas, když rodina jde spát, tak ten šuplík třeba otevřu a koukám tam, jak oni vlastně žijí. Ale myslím, že je to důležité proto, abychom poznali své sousedy, /nesrozumitelné/ Seychelami a tak dál.

Vladimír KROC, moderátor:

Takže vy rád tak slídíte?

Tomáš HANÁK, herec, moderátor:

No, slídivost určitá by se dala vystopovat, ano.

Zdroj: Český rozhlas, Rozhovor s hercem Tomášem Hanákem

Menu

Databáze výměn

Napsali o nás

NovinkyPřihlášení

|
Přihlašovací jméno Heslo
| Zapomněli jste heslo? |