Tisková zpráva č.2/2010

Tisková zpráva č. 2/2010

Víte, na kolik OPRAVDU přijde vaše dovolená? Spočítejte si to!

Plzeň 6.5.2010 –  Sdružení home43, provozovatel portálu www.HomeExchangeczech.cz nabízejícího výměnné dovolené v ČR i v zahraničí, uvádí do provozu kalkulačku cestovních nákladů (www.HomeExchangeCzech.cz/kalkulacka), která je v rámci českých cestovních portálů unikátní.

Cestovatel si tak velmi rychle dokáže spočítat, s jakými skutečnými náklady musí při plánování dovolené počítat.

Kalkulačka je uživatelsky velmi jednoduchá. Obsahuje položky nákladů, se kterými se cestovatel během své dovolené nejspíše setká. Cestovatel vyplní kolonky, které jsou pro něj relevantní a zjistí celkové náklady svého výletu.

„Vzhledem k zaměření naší firmy jsme k výpočtům přidali možnost porovnat náklady na klasickou dovolenou oproti nákladům na výměnnou dovolenou. Výsledky jsou – především pro ty, kteří si svůj rozpočet hlídají - velmi zajímavé,“ říká Hana Ferstl Darlington, zakladatelka portálu.

„Na myšlenku vytvořit takovou kalkulačku nás přivedlo zjištění, jak snadno lidí podléhají dojmu, že dovolená, která v katalogu stojí deset tisíc korun, je přijde skutečně na deset tisíc korun. Mnozí si neuvědomují, jak vysoké mohou být další vedlejší náklady – parkování na letišti, poplatky za vízum, doprava z letiště, atd. Původní částka, se kterou cestovatel počítal, se mnohdy zdvojnásobí,“ říká druhá zakladatelka portálu Kateřina Zátková.

Menu

Databáze výměn

Napsali o nás

NovinkyPřihlášení

|
Přihlašovací jméno Heslo
| Zapomněli jste heslo? |