Tisková zpráva č.1/2009

Tisková zpráva č. 1/2009
 
My k vám, Vy k nám – chytrá dovolená s nízkými náklady 
 
Plzeň 27.4.2009 - Společnost home43 spustila nové webové stránky www.HomeExchangeCzech.cz sloužící jako platforma pro bezplatnou výměnu nemovitostí za účelem trávení dovolené. Home exchange (neboli výměna domovů) je unikátní způsob cestování založený na principu reciprocity: dva jednotlivci či rodiny si vymění po dobu dovolené své nemovitosti.
 
Nový projekt Home Exchange Czech tvoří databázi nemovitostí, které si členové systému mohou mezi sebou vyměňovat. Z důvodu fenoménu chalupaření v České republice se Home Exchange Czech chce vedle mezinárodních výměnných dovolených zaměřovat také na české chalupáře a chataře.
 
Výhodami tohoto způsobu cestování jsou jednak velké finanční úspory - výměnní partneři zcela eliminují náklady na ubytování, často mají k dispozici i další služby zdarma (auto, internet, kola atd.), jednak zážitek skutečně individuální a autentické dovolené. Výsledkem je úspora nejméně 50 % cestovních nákladů, cestovatelé platí pouze dopravu a stravu a navíc mají možnost navštívit místa, kam se běžní turisté nedostanou.
 
Systém funguje tak, že zájemci umístí prezentaci své nemovitosti na uvedené webové stránky a mohou čekat na nabídky jiných členů systému, popř. sami aktivně vyhledávají požadovaný cíl své dovolené. Home Exchange Czech nabízí v současnosti členství  zdarma.
 
Členům systému jsou k dispozici různé užitečné nástroje k usnadění výměny:
 
Bezpečná komunikace členů přes anonymní osobní schránku
Návrhy smluv výměnných partnerů
Rady a tipy k úspěšné výměně
Hodnocení každé výměny – slouží jako vodítko pro potenciální členy a i jako nástroj bezpečnosti
Interaktivní mapa s umístěním nabízených nemovitostí
 
„Systém existuje ve světě již přes 50 let a obliba tohoto způsobu cestování stále stoupá především díky zvyšujícím se cestovním nákladům a současnému trendu šetření na cestování. My jsme spustili tento projekt na základě osobní (a velmi příjemné) zkušenosti, a tak věříme, že si  tento systém najde i v České republice své příznivce a na dovolenou v Česku přivede zahraniční zájemce,“ říká Hana Ferstl Darlington, spoluzakladatelka společnosti home43.

Menu

Databáze výměn

Napsali o nás

NovinkyPřihlášení

|
Přihlašovací jméno Heslo
| Zapomněli jste heslo? |