Rady a tipy

  • Než připravíte svůj dům pro hosty, představte si, jak byste si to přáli vy. Vždy myslete na to, že vy rovněž jedete do cizího domu a vaši hostitelé uvažují stejně jako vy.

 

  • Snažte se vyměnit si domy s někým, kdo má podobný způsob života a podobné nároky: rodina s třemi malými dětmi se jistě nebude cítit pohodlně v bytě 1+1, stejně osoba s omezenou pohyblivostí nebude nadšena z bytu ve čtvrtém patře bez výtahu. Proto si v rámci komunikace s partnery vyjasněte hned na počátku zcela jasně podmínky výměny!

 

  • Buďte aktivní! To, že se zaregistrujete do databáze, neznamená, že okamžitě budete zahrnuti nabídkami. Sami si vyhledávejte potenciální výměnné partnery a zasílejte jim své nabídky.

 

  • Prezentujte svoji nemovitost (a sebe samé!) dostatečně reprezentativně. Není nutné mít byt jen v Praze na Starém Městě, abyste dostávali nabídky. Každá nemovitost má svůj potenciál. Popište tedy dostatečně, co je ve vašem domě (a okolí) k dispozici, přiložte hezké a kvalitní fotografie (realitní servery jsou plné fotografií neuklizených koupelen s výstavkou saponátů, toto asi vynechejte) a napište i něco o sobě. Právě informace o partnerské rodině mohou přilákat případné zájemce (máte stejně staré děti, lásku ke psům nebo pelargóniím…)

 

  • Snažte se být flexibilní a nechte se inspirovat. Kouzlo home exchange tkví především v tom, že můžete zvolit destinaci, která vás vlastně ani nenapadla. Nebojte se improvizovat!

 

  • Ideální je (pokud je to časově možné) nesimultánní výměna nebo pokud se vaše výměna překrývá o několik hodin nebo pokud měníte chalupu a sami máte k dispozici vlastní dům či byt. Máte tak alespoň možnost se s partnery setkat a osobně se poznat, což jistě přispívá k pocitu zvýšené bezpečnosti. Pokud toto není možné, je dobré se domluvit s přáteli, příbuznými či sousedy, aby hosty přivítali, předali jim klíče a působili v době jejich návštěvy jako kontakt v případě, že by hosté potřebovali pomoci.

 

  • Velkou pomoc vašim hostům poskytne Kniha informací. Vyplňte ji před vaším odjezdem tak, abyste vašim hostům poskytli co nejúplnější informační servis. Usnadní jim to pobyt u vás a předejde se tak mnoha zbytečným nedorozuměním. Uložte ji na dohodnutém místě, aby ji hosté v případě potřeby měli vždy po ruce.

 

  • A nejdůležitější rada na závěr. Různé způsoby cestování jsou pro různé typy lidí. Někdo by za nic na světě nejel na organizovaný zájezd s cestovní kanceláří, někdo by nesnesl nepohodlí dovolené pod stanem. Pokud máte pocit, že by vám vědomí, že ve vašem domě nebo chalupě přebývají cizí lidé, kazilo vaši dovolenou, raději home exchange nezkoušejte.

 

Menu

Databáze výměn

Napsali o nás

NovinkyPřihlášení

|
Přihlašovací jméno Heslo
| Zapomněli jste heslo? |