Nabídka: Chata u Dalešické přehrady

Lokace
Region Evropa
Stát Česká republika
Město Dalešice
Lokace jezero, rybník
Zobrazit na interaktivní mapě
Nemovitost
ID 476
Vloženo 26.05.2016
Typ nemovitosti chalupa, chata
Počet pokojů 3
Počet lůžek 6
K dispozici
Výměna
Kdykoliv
Max. počet dní 21
Nesimultánní výměna možná ano
Co znamená nesimultánní výměna?
Vzdálenosti
Veřejná doprava 1 km
Vlak 10 km
Autobus 1 km
Galerie 15 km
Supermarket 1 km
Pláž 0.3 km
Podmínky
zvířata povolena, vhodné pro malé děti, vhodné pro starší děti (5-15 let)
Obecné
parkovací místo
Zábava
TV, rádio, krb, venkovní ohniště, terasa, venkovní sezení
Kuchyně
mikrovlnná trouba, trouba, kamna, rychlovarná konvice, lednička, mrazák
Člen
Přihlašovací jméno J14560
více informací
Počet provedených výměn 0
Kam chceme jet Itálie / Francie / Česká republika

Popis nemovitosti

Jedná se o dvoupodlažní stavbu se 3 + kk. V přízemí se nachází chodba/vchod do sklípku/ schody do podkroví a vchod do místnosti s televizí a posezením. Současně s touto místností je kuchyňka s rohovým jídelním stolem a lavicí. V poschodí jsou dva pokoje. Jeden je s manželskou postelí a druhý má celkem 4 lůžka.

Okolí

Sportovní a odpočinkové vyžití na Dalešické přehradě:
•koupání: 300 m
•rybolov: 300 m
•lodní doprava: 400m (vyhlídkové plavby parníkem

Turistické zajímavosti a tipy na výlety v okolí chaty:
•Pivovar Dalešice

Pivovar DalešiceNachází se v severní části stejnojmenné obce v bezprostřední blízkosti Dalešické přehrady. I když svou produkcí piva patří mezi nejmenší pivovary u nás, díky nezapomenutelnému Menclovu filmu Postřižiny, který se v tomto objektu točil, není snad mediálně známějšího pivovaru.


•Rozhledna Babylón

Rozhledna BabylonI když je na Třebíčsku dosti vrcholů přesahujících šestisetmetrovou hranici, existuje na okrese pouze jediná rozhledna Babylon na nevysokém Zeleném kopci u Kramolína (nadmořská výška 491 m). Samotná rozhledna meří 24,5 metru, vyhlídka je v 18 metrech a vede na ni 112 schodů. Vež je kamenná, v empírovém stylu a má čtyrhranný půdorys, vyšší patra jsou osmistěnná. Uvnitř věže jsou dubové kruhové schody, po kterých se vystoupá až do 18 metru, kde se nachází místnost s okny a zdobeným stropem. Strop je vyzdoben motivy zvěrokruhu. Rozhledna je otevřena od 1. května do konce září v sobotu a v neděli odpoledne od 13.00–17.00, mimo otevírací dobu po telefonické domluvě na telefonním čísle 568 645 317.


•Mohelenská hadcová step - národní přírodní rezervace

Hadcová step Mohelno


Národní přírodní rezervace tyčící se nad meandrem řeky Jihlavy nazývaným „Čertův ocas“. Leží nedaleko obce Mohelno v okrese Třebíč a spadá pod správu CHKO Moravský kras, i přes to, že se v něm přímo nenachází. Rezervace má rozlohu 59,23 ha a z toho 50,34 ha tvoří zvláště chráněné území. Hadcová step patří k jedné z nejcennějších lokalit v České republice, ale také i v Evropě. Nadmořská výška zde kolísá od 260 m n. m. až do 385 m n. m. Mohelenská step byla již 31. prosince 1933 vyhlášena rezervací kvůli své rozmanitosti fauny a flory, která je zapříčiněná hadcovým podložím.


•Wilsonova skála

Wilsonova skálaDominantní skalní útvar částečně zatopený vodami Dalešické přehrady. V minulosti nejvyšší skalní útvar v údolí Jihlavy. Jeho výška se uváděla 100 m. Byl hlavní horolezeckou lokalitou v této oblasti a známým trampským místem. Dnes více jak 40 m se nachází pod hladinou. Na vrcholu vyhlídka se zábradlím, odkud jsou daleké pohledy na hladinu vodní nádrže a okolní lesnaté stráně. Přístup z obce Hartvíkovice po žluté značce (okružní vycházková trasa).


•Zřícenina hradu Holoubek

Zřícenina hradu HoloubekZřícenina hradu Holoubek stojí na skalnatém ostrohu, který je ze tří stran obklopen romantickou hladinou Dalešické přehrady. Z hradu se dosud dochovalo vysoké torzo věže, zbytky hradeb a základové zdi paláce. Hradní zříceniny jsou volně přístupné.


•Zámek Budišov

Zámek Budišov - Rozsáhlý zámek je klenotem obce Budišov na Třebíčsku v kraji Vysočina. Návštěvníci si mohou prohlédnout část depozitáře Moravského zemského muzea s muzejní zoologie.


Další zajímavosti a možnosti:
•Zámek Náměšť nad Oslavou
•Zámek Jaroměřice nad Rokytnou
•Bazilika sv. Prokopa v Třebíči
•Židovská čtvrť v Třebíči
•Židovský hřbitov v Třebíči
•Exkurze do Jaderné elektrárny Dukovany a Vodní elektrárny Dalešice:

Vhodné pro

Hledáme výměnu např. za Vranovskou přehradu....rybaříme..
nenáročné turisty, cestovatele a hlavně rybáře vzhledem k tomu, chata je umístěna tak 300m od přehrady, kde je možné samozřejmě i koupání.

Kontaktovat vlastníka této nabídky

Vlastník nabídky: J14560

Musíte být členem, abyste mohli kontaktovat vlastníka této nabídky

Můžete se zaregistrovat zde

Hodnocení

Musíte být členem, abyste mohli přidat nové hodnocení

Menu

Databáze výměn

Napsali o nás

NovinkyPřihlášení

|
Přihlašovací jméno Heslo
| Zapomněli jste heslo? |