Co je výměnná dovolená?

Výměnná dovolená (neboli home exchange) je způsob cestování založený na výměně nemovitostí za účelem dovolené a je rozšířený po celém světě již přes 50 let. Pionýry v tomto způsobu trávení dovolené byli američtí učitelé, kteří hledali co nejekonomičtější možnost cestování. Za tuto dobu si výměnné dovolené našly miliony příznivců po celém světě.


Komfort a zdarma?!
Princip je jednoduchý: vy poskytnete svoji chalupu, dům či byt někomu, kdo má zájem přijet do vašeho regionu, on zase poskytne svoji nemovitost vám.

Každý víkend a každou dovolenou trávíte na své chalupě  v jižních Čechách, ale rádi byste se podívali do Krkonoš, kde jste ještě nebyli. Zdá se vám však nesmyslné utrácet za pronájem jiné chalupy nebo platit za ubytování v penzionu, když přece máte svoji vlastní chalupu.  Možná právě v Krkonoších je někdo, kdo uvažuje stejně. Najděte si ho naším prostřednictvím a vyměňte si s ním svůj domov... Budete mít k dispozici komfortní ubytování, aniž byste utratili desítky tisíc korun.
Už nemáte chuť trávit Silvestra v Praze? Což takhle třeba v Madridu? Zaregistrujte se a najděte si svého partnera k výměně svého bytu.


Noví přátelé, nové zážitky
Výměnná dovolená je specifický způsob cestování. Budete poznávat jiné regiony či země z perspektivy lidí, kteří v nich žijí. Nebudete vázáni na standardní hotel či penzion plný turistů, nebudete se tísnit s celou rodinou v malém a drahém hotelovém pokoji. Vašimi jedinými výdaji bude doprava a stravování. Poznáte nové přátele, stanete se místními obyvateli, součástí daného regionu. Obohatíte své zážitky z cestování tak, jak by se vám to v hotelu nikdy stát nemohlo.


Bezpečnost na prvním místě

Samozřejmě se okamžitě naskýtá otázka: je to bezpečné? Je to přirozená obava - poskytujete přece svůj domov cizím lidem! Těchto obav jsme si samozřejmě vědomi, a proto existuje několik nástrojů k zajištění bezpečnosti vašeho domova. Tím největším je skutečnost, že vy sice dáváte k dispozici svůj dům cizím lidem, ale oni naopak dávají svůj VÁM! A stejně jako vy nepřistupujete k výměně domovů s úmyslem poškodit majetek vašich partnerů, stejně tak oni nemají v úmyslu zničit váš dům. Koneckonců - než si vyjasníte podmínky vaší výměny, proběhne mezi vámi dostatečně dlouhá korespondence, jistě i mnoho telefonátů, popř. i osobní setkání, pokud to bude možné, tak��e vaši partneři již tak cizí nebudou.

Kromě toho, každý uživatel systému má možnost na našich webových stránkách ohodnotit jím navštívenou nemovitost a vyjádřit tak spokojenost nejen s vyměněnou nemovitostí, ale i se seriózností a vstřícností jejích majitelů. Na tyto reference klademe velký důraz - u nás platí heslo"Dvakrát a dost", to znamená, že na koho budou vyjádřeny dvě závažné stížnosti, vyřadíme jej neprodleně z databáze.

Vzrůstající trend
Vzhledem k tomu, že výměnné dovolené jako způsob levného cestování se stávají v posledních několika letech čím dál oblíbenější (jakby ne, když ušetří nejméně 50 % cestovních nákladů), existuje ve světě již velká společnost cestovatelů, kteří mají s tímto systémem bohaté zkušenosti. V případě, že dáte svoji nemovitost do mezinárodní nabídky, je velká šance, že si vás vybere právě takový partner, který již ví, jak systém funguje.

 

Menu

Databáze výměn

Napsali o nás

NovinkyPřihlášení

|
Přihlašovací jméno Heslo
| Zapomněli jste heslo? |