Home exchange dobývá i Čínu!

Představa výměnné dovolené láká zvyšující se počet mladých lidí ze Shenzenu v jižní Číně. Lin Xin, který pracuje pro realitní společnost v Shenzenu, byl nadšen, poté co uzavřel dohodu se známým z Chengdu na vzájemnou výměnu bytů po dobu
sedmidenních svátků Jarního festivalu. "Je to skutečně pouhá výměna, nedáváme si peníze. Zůstanu v jeho domě a budu používat během svátků jeho vůz, zatímco on si může vzít můj", říká Lin. "Bude to pohodlnější a levnější než v hotelu." Lin odhaduje, že za tento výlet ušetří asi 3000 jüanů (asi 455 USD).

Dle Shenzen Economic Daily se výměnné dovolené stávají čím dál oblíbenějšími mezi mladými lidmi především ve velkých městech jako je Shenzen, Guangzhou, Šanghaj a Peking. Mnoho nově vznikajících webových stránek vychází vstříc tomuto trendu a zvyšující se poptávce. Tyto programy jsou velmi atraktivní, neboť cestovatelé si nemusí platit ubytování a jejich jedinými výdaji jsou doprava a strava. Cestovatelé si rovněž pochvalují domácí prostředí, které jim hotel nabídout nemůže.

Průzkum cestovní sekce serveru Sohu.com prokázal, že 50 % účasníků průzkumu favorizují výměnné dovolené, zatímco 30 % s nimi nesouhlasí. Důvodem jsou obavy mít v domě cizí lidi.

Průzkum rovněž prokázal, že na rozdíl od obyvatel menších měst jsou výměnným dovoleným více nakloněni občané velkoměst. Home exchange např. není nic pro cestující, kteří míří do odlehlých oblastí jako je Yunnan, Tibet či Hainan.

Převzato z Shenzen Daily, 25.ledna 2011

Menu

Databáze výměn

Napsali o nás

NovinkyPřihlášení

|
Přihlašovací jméno Heslo
| Zapomněli jste heslo? |